Naša činnosť - DHZ

Aktualizované 9. 5. 2018
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Naša činnosť

Sviatok sv. Floriána s námetovými cvičeniami 4.5.2015

Sviatok sv. Floriána, patróna hasičov si dobrovoľní hasiči z Malého Slavkova pripomenuli dvoma námetovými cvičeniami. V spolupráci s riaditeľom OV DPO v Kežmarku Ing. Lučanským, starostom obce Malý Slavkov p. Oravcom a riaditeľkou MŠ v Malom Slavkove Mgr. Lesnou zorganizovali cvičenia v obci a mimo obce.

Pri prvom cvičení išlo o požiar v materskej škole. Po vykonaní prieskumu veliteľom zásahu p. Šišolákom a hasičom p. Štanclom bola nariadená evakuáciu detí a personálu z materskej školy, hasiči zniesli na nosidlách pani učiteľku, lokalizovali a likvidovali požiar. Týmto cvičením sme chceli deťom priblížiť prácu hasičov, deti si mohli prezrieť hasičskú techniku, vyskúšať si hasičské prilby. V očiach detičiek nechýbali ani slzičky pri pohľade na hasičov, ktorí vyniesli na nosidlách ich pani učiteľku.

Druhé cvičenie prebehlo v popoludňajších hodinách, kde išlo o likvidácia požiaru na otvorenom priestranstve. Pri tomto výjazde zasahovali dve hasičské autá a celkovo 12 hasičov.

6. ročník súťaže hasičských družstiev "o pohár starostu obce Malý Slavkov"
(NOČNÁ SÚŤAŽ)

- Dňa 14. augusta 2010 sme boli organizátormi VI. ročníka o pohár starostu obce Malý Slavkov v súťaži hasičských družstiev s atraktívnou nočnou súťažou. Súťaž sa konala klasickým spôsobom - požiarnym útokom s vodou avšak s jedným hendikepom, že samotný útok sa prevádzal za tmy bez osvetlenia. Je to u nás v okrese niečo nové atraktívne, ale veľmi zaujímavé, svojím spôsobom aj potrebné si skúsiť zasahovať v tme. Sme radi, že ako prví v okrese sme dokázali zorganizovať túto nočnú súťaž, ktorá mala veľmi kladné hodnotenia rozhodcovského zboru a samotných súťažiacich. Preto by sme si nezáväzne pokladali za povinnosť túto nočnú súťaž organizovať aj v ďalších ročníkoch Okresnej hasičskej ligy.
Samotná súťaž začala o 21.30 hod, kde sa ešte predtým konala prezentácia a prihlasovanie jednotlivých hasičských družstiev. Celkovo sa prihlásilo 9 mužských družstiev a jedno družstvo žien. Predseda DHZ Ladislav Oravec zahájil súťaž príhovorom, ktorý doplnil p. Duda delegát OV DPO Kežmarok a hlavný rozhodca p. Jurdík spresnil pravidla súťaže.
Ako prvé štartovalo naše mladé domáce družstvo a výborným výkonom dosiahlo čas 23,54 sek. Čakalo sa na počínanie ostatných súťažiacich, ktorí taktiež dosahovali výborné časy. Po prvom kole naše družstvo bolo na 4. mieste, kde lepšími časmi nás postupne odsunuli družstvá zo Žakoviec, Vojňan a Sp. Starej Vsi. Pred druhým kolom to bolo stále pre nás nádejne umiestniť sa na niektorom s prvých troch miest. Po krátkej prestávke sa na štart opäť postavilo naše družstvo tak trochu s trémou, ale s odhodlaním dosiahnuť čo najlepší čas pred domácim publikom, ktoré ich celým útokom hlasne povzbudzovalo a prialo, ale v závere snaženia sa našich chlapcov, po malej chybe, sme útok nedokončili a pokus bol na naše sklamanie neplatný a tým sme pochovali naše očakávané nádeje na úspech. Toho športového šťastia nám opäť tak trochu chýbalo, ale naši mladí chlapci sa za svoj výkon hanbiť určite nemusia, pretože nebyť drobného zaváhania, tak sme boli vyrovnaným súperom pre už skúsené družstvá ako sú chlapci z Vojňan, Žakoviec, či Sp. Starej Vsi, ktorí dosahujú počas celej sezóny vynikajúce výsledky. Po celkovom hodnotení sa naše družstvo po neplatnom druhom kole umiestnilo na 6. mieste.
Celá súťaž sa ukončila bez problémov a hlavne bez zranenia. Súťaž sa vyhodnotila a výhercovia boli ocenení. Putovný pohár starostu obce Malý Slavkov tento rok bude zdobiť vitrínu v Žakovciach.
Po ukončení celej súťaže sa všetci návštevníci, diváci či súťažiaci mohli zabaviť na hasičskej posúťažnej prírodnej diskotéke s občerstvením do skorých ranných hodín.
Dňa 26.07.2009 sa v našej obci konali preteky hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce. Tohoto roku to bol už náš 5. ročník, ktorý aj keď na novom priestranstve sa za pekného počasia po každej stránke vydaril.
Prvé miesto obsadili a putovný pohár si odniesli hasiči z Novej Ľubovne, ako druhí skončili hasiči zo Žakoviec a tretí boli hasiči zo Spišskej Starej Vsi. Srdečne gratulujeme. Pretekom v 2. útoku veľmi príjemne prekvapili mladí hasiči našej obce. Veríme, že pri ďalšej dôslednej a poctivej tréningovej práci, to v ďalších súťažiach dotiahneme veľmi vysoko, k čomu si držíme palce.
Po pretekoch sme pripravili pre deti a mládež rôzne súťaže a atrakcie pri príležitosti Dňa detí. Počas súťaže sme si mohli pochutnať na výbornom guláši, ktorý pripravili majstri p. Svocák L. a p. Šišolák M.
Vedenie obce nám touto cestou poďakovalo, ako aj ostatným občanom. Veríme, že pri takomto (keď nie lepšom) podujatí sa stretneme opäť na budúci rok.
25.mája 2006 sme boli svedkami veľkého požiaru v našej obci, pri ktorom sme zasahovali a zachraňovali všetko čo sa dalo, hlavne zvieratá, keďže sa jednalo o požiar hospodárskych budov. Tento zákerný živel napáchal veľkú škodu nášmu spoluobčanovi.
Tu sme mali možnosť ukázať, čo v nás, dobrovoľných hasičoch je a ako sme aj na takéto načakané situácie pripravení. Môžeme ale povedať, že túto udalosť sme z našej strany zvládli veľmi dobre. Vďaka patrí aj ostatným občanom, ktorí pomáhali. Veríme, že aj keď sme na takéto živly pripravení, nebudeme musieť viac túto našu pripravenosť dokazovať v takýchto prípadoch.  
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky