Súťaž 12.6.2011 - DHZ

Aktualizované 9. 5. 2018
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Súťaž 12.6.2011

Ĺubieň "PL"
Hasičská súťaž u nášho družobného partnera v Tenczyne 12.6.2011

Dňa 12. júna sme navštívili našu družobnú obec Tenczyn , kde sme boli pozvaní ako hostia na Hasičskú súťaž ktorú táto obec organizovala. Pozvanie sme samozrejme prijali a radi sa tam vypravili.
Po príchode nás ako vždy milo privítali a usadili na takz. VIP miesto.
Celá súťaž začala poradovo, nástupom družstiev za doprovodu hasičskej dychovej hudby a veliteľa súťaže. Po slávnostnom príhovore predsedu (Zarzadu Oddzialu Gminnego ZOSP RP w Lubniu) p. Krzysztofa LABUZA ktorý aj nás oficiálne privítal, otvoril túto súťaž.
Keďže to bola súťaž, ktorá sa pravidlami líšila od tých našich, neboli sme klasifikovaní ako súťažne družstvo.
Táto súťaž mala tri disciplíny a to:
- Poradová príprava: Tu musím povedať, že v tejto disciplíne nás kolegovia z Poľska niekoľko krát preskočili. Poradovosť, to je jedným zo základov ich hasičskej činnosti. V tejto disciplíne sme sa nezúčastnili, keďže táto vec (povedzme si na rovinu) je pre nás španielskou dedinou.
- Štafeta: Tej sme sa už zúčastnili aj keď bez tréningu a až na pár drobnosti sme to celkom v slušnom čase 76 sekúnd odbehli. (zostavu štafety si všimnite hneď na prvej fotke pod textom. Tí páni v červených tričkách) takže uznáte, že sme boli úspešní.
- Požiarny útok: To bola disciplína, ktorú sme my absolvovali ako exhibíciu. Už ako bolo spomenuté systém útoku majú iný a ten náš je o poznanie rýchlejší a s výkonnejším strojom. Preto by nebolo fér v tejto disciplíne s Poľskými hasičmi súperiť. Ale predviedli sme im dva požiarne útoky naším systémom (hurá systém a klasický) aby videli ako sa súťaží u nás a samozrejme aj s našou elektronickou časomierou ktorú si kolegovia z Poľska pochvaľovali.
Opäť za doprovodu hasičskej dychovej hudby sa začalo slávnostné vyhodnotenie súťaže. Ocenení boli tí najlepší. Dekorovaním jednej kategórie bol poverený a mal tu česť aj náš veliteľ družstva Ján Šišolák. 


Na záver nás predseda ZOSP RP p. Krzysztof Labuz ocenil Diplomom a krásnym pohárom za našu účasť. Týmto sa to ukončilo a nastal čas zábavy.  
DHZ Malý Slavkov by sa chcel aj touto cestou úprimne poďakovať naším poľským kolegom za ich starostlivosť o našu celú výpravu, za ich pohostenie a občerstvenie ktoré sa nám dostavalo po celý čas čo sme tam boli. Veríme, že aj my sa im budeme môcť podobným spôsobom odvďačiť na našich podujatiach a veríme, že toto naše spoločné stretnutie nebolo posledným ale bude naďalej pretrvávať. 


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky