sviatok sv. Floriána - DHZ

Aktualizované 9. 5. 2018
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

sviatok sv. Floriána

Sviatok sv. Floriána s námetovými cvičeniami 4.5.2015

Sviatok sv. Floriána, patróna hasičov si dobrovoľní hasiči z Malého Slavkova pripomenuli dvoma námetovými cvičeniami. V spolupráci s riaditeľom OV DPO v Kežmarku Ing. Lučanským, starostom obce Malý Slavkov p. Oravcom a riaditeľkou MŠ v Malom Slavkove Mgr. Lesnou zorganizovali cvičenia v obci a mimo obce.

Pri prvom cvičení išlo o požiar v materskej škole. Po vykonaní prieskumu veliteľom zásahu p. Šišolákom a hasičom p. Štanclom bola nariadená evakuáciu detí a personálu z materskej školy, hasiči zniesli na nosidlách pani učiteľku, lokalizovali a likvidovali požiar. Týmto cvičením sme chceli deťom priblížiť prácu hasičov, deti si mohli prezrieť hasičskú techniku, vyskúšať si hasičské prilby. V očiach detičiek nechýbali ani slzičky pri pohľade na hasičov, ktorí vyniesli na nosidlách ich pani učiteľku.

Druhé cvičenie prebehlo v popoludňajších hodinách, kde išlo o likvidácia požiaru na otvorenom priestranstve. Pri tomto výjazde zasahovali dve hasičské autá a celkovo 12 hasičov.

Cieľom týchto cvičení bolo preverenie bojaschopnosti a pripravenosti miestnych hasičov. Cvičenie splnilo svoj účel, hasiči sa stihli zhromaždiť v hasičskej zbrojnici, ustrojiť sa a vyraziť k zásahu do časového limitu 10 minút. Počas zásahov sa vyskytli menšie chybičky, ktoré budeme musieť odstrániť, aby pri zaznení sirény v prípade ostrého výjazdu sme boli stopercentne pripravení. Nie je vylúčené, že podobné cvičenie sa budú opakovať.

Zvuk sirény nenechal ľahostajným ani ostatných spoluobčanov, ktorí sa po jej zaznení zišli pri hasičskej zbrojnici.

PaedDr. Ján Klein
predseda DHZ Malý Savkov
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky